Aktualności, Społeczne, ZHP

07 zgłosił się1 min read

0

Za nami IV Gra Ratownicza, która w tym roku przebiegała pod hasłem „07 zgłoś się”. Harcerze i harcerze starsi wcielili się w pracowników Milicji Obywatelskiej, którzy mieli do rozwiązania sprawę morderstwa na osiedlowym dancingu.

Porucznik Borewicz i porucznik Zubek czuwali nad sprawą. Co dokładnie się stało i kto był w nią zamieszany oraz co działo się w sobotę opowiada Filip Marciniak z 9 DW „Sfora”, jeden z organizatorów.

 

Wypadki i obrażenia postaci były najróżniejsze, a mówi o nich Alicja Zimostrat z 7 DSH „Wilki”, jedna z organizatorek.

Gra oczami uczestników była zarówno łatwa, jak i trudna. O swoich odczuciach mówi Tomek Błasiński i Wojtek Gramacki z 7 DSH „Wilki” oraz Emilia Plas z 11 DH „Bukowina”.

Co o grze może nam powiedzieć Zastępca Kierownika Zawodów, Sebastian Romejko, drużynowy 1 DH „Knieja”? Posłuchajcie sami.

Gra Ratownicza była świetnie spędzonym weekendem, dzięki któremu harcerze mogli doskonalić swoje umiejętności i sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Liczymy, że w przyszłym roku udział weźmie jeszcze większa ilość harcerzy i poziom udzielania pierwszej pomocy będzie coraz wyższy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy!

SONY DSC

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesienny Biwak Integracyjny zakończony

Jesienny Biwak Integracyjny Hufca Zielona Góra wraz z wiosenną edycją to już tradycja. Każdej wiosny i jesieni wędrownicy i instruktorzy...

Zamknij