Aktualności, Społeczne, ZHP

07 zgłosił się

0 109

Za nami IV Gra Ratownicza, która w tym roku przebiegała pod hasłem „07 zgłoś się”. Harcerze i harcerze starsi wcielili się w pracowników Milicji Obywatelskiej, którzy mieli do rozwiązania sprawę morderstwa na osiedlowym dancingu.

Porucznik Borewicz i porucznik Zubek czuwali nad sprawą. Co dokładnie się stało i kto był w nią zamieszany oraz co działo się w sobotę opowiada Filip Marciniak z 9 DW „Sfora”, jeden z organizatorów.

 

Wypadki i obrażenia postaci były najróżniejsze, a mówi o nich Alicja Zimostrat z 7 DSH „Wilki”, jedna z organizatorek.

Gra oczami uczestników była zarówno łatwa, jak i trudna. O swoich odczuciach mówi Tomek Błasiński i Wojtek Gramacki z 7 DSH „Wilki” oraz Emilia Plas z 11 DH „Bukowina”.

Co o grze może nam powiedzieć Zastępca Kierownika Zawodów, Sebastian Romejko, drużynowy 1 DH „Knieja”? Posłuchajcie sami.

Gra Ratownicza była świetnie spędzonym weekendem, dzięki któremu harcerze mogli doskonalić swoje umiejętności i sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Liczymy, że w przyszłym roku udział weźmie jeszcze większa ilość harcerzy i poziom udzielania pierwszej pomocy będzie coraz wyższy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy!

SONY DSC

O autorze / 

Joanna Gołucka

Maturzystka, która zamierza podbić Stany Zjednoczone tej jesieni. Na co dzień uprawia sport i liczy zadania z matematyki, chociaż to język francuski naprawdę ją kręci. W harcświecie jest przyboczną w Drużynie Sztandarowej Hufca Zielona Góra ZHP, poza tym jest aktywnym członkiem drużyny wędrowniczej i szczepu. Podczas pobytu w USA chce działać w ZHP poza Granicami Kraju, a także w amerykańskiej organizacji skautowej.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

Zapisz się do newslettera