Aktualności, Kraj, Społeczne, ZHP

„Nie!” dla raka – pomóżmy dh. Basi!

1 778
Druhna Barbara Denicka – drużynowa 19 DH „Wataha”, nauczycielka i instruktorka Hufca Międzyrzecz ZHP. Dwa lata temu zachorowała na nowotwór piersi, przeszła chemioterapię, radioterapię, mastektomię i resekcję węzłów chłonnych. Niedawno dh. Basia dowiedziała się o przerzucie choroby do wątroby.

 

Jaka jest dh. Basia opowiedziała nam komendantka Hufca Międzyrzecz ZHP – phm. Maria Sobczak – Siuta.

 

O chorobie z druhną Basią rozmawiała pwd. Agnieszka Maik.

 

Szansą na wyzdrowienie jest terapia dr Gersona. Jest to naturalna metoda, która zakłada usuwanie przyczyn choroby. Opiera się na świeżym, ekologicznym pożywieniu, sokach owocowo-warzywnych, starannie dobranej suplementacji i całościowej detoksykacji organizmu. Witaminy i minerały przywracają prawidłowy przebieg procesów w organizmie, dzięki czemu może on sam się bronić przed chorobą.

Terapia ta jest bardzo kosztowna. Co możemy zrobić, by pomóc druhnie Basi wrócić do zdrowia? O przedsięwzięciach mówi phm. Maria Sobczak – Siuta.

 

W tę niedzielę (12 czerwca) o godzinie 19:00 w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się koncert charytatywny „Drużynowy jest wśród nas”, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie.

Wesprzeć można także poprzez przelew przez stronę internetową https://zrzutka.pl/na-antynowotworowa-terapie-dr-gersona. Czasu do końca zostało niewiele, bo tylko 4 dni, a dotychczas zebrane zostało 16% potrzebnej kwoty.

 

Przekażcie informacje rodzicom, dziadkom, kolegom z drużyny, z klasy. Pomóżmy druhnie Basi wrócić do zdrowia!

Barbara Denicka

Artykuł przygotowany we współpracy z pwd. Agnieszką Maik z Hufca Międzyrzecz ZHP.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *