Aktualności, ZHP

Harcerz pracuje nad sobą! – dołącz do akcji2 min read

0

Harcerze działający w grupie #harctrening proponują podjęcie się wyzwania, by w sportowy sposób zaprezentować wszystkim, że „Harcerz pracuje nad sobą”.

O tym skąd wziął się pomysł na akcję i kto jest jej organizatorem zapytaliśmy hm. Adama Pielatowskiego, który utworzył wydarzenie na Facebooku:

Zmiana 10. punktu ma umożliwić pełniejsze rozumienie go przez młodzież. W nowym brzmieniu, dziesiąty punkt Prawa Harcerskiego zaznacza, że harcerz ma być wolny od wszelkich nałogów i ma pracować nad sobą. Jak zaznacza Adam Pielatowski, sportowe wyzwanie było naturalnym działaniem dla grupy, która zrzesza „sportowych świrów”, a ponadto takie sportowe wyzwanie jest mierzalne i dzięki udziałowi w tego typu przedsięwzięciach harcerze wysyłają komunikat, że nieustannie pracują nad sobą.

Akcja adresowana jest przede wszystkim do wędrowników, ale czy w akcji mogą brać również harcerze młodsi, zastępy, a nawet drużyny?

W ramach wyzwania, każdy biorący udział w akcji podejmuje się przez miesiąc, w okresie od 28 maja do 29 czerwca (włącznie), wykonywać każdego dnia co najmniej jedno z sześciu wybranych ćwiczeń w dowolnej, ustalonej przez samego siebie ilości/długości.

Czy można brać udział w akcji wykonując inne ćwiczenia?

 

Aby dołączyć do wydarzenia należy przede wszystkim kliknąć WEZMĘ UDZIAŁ w wydarzeniu TUTAJ. Co jeszcze trzeba zrobić, przedstawia druh Adam:

 

Zapytaliśmy też, czy grupa #harctrening planuje kolejną odsłonę akcji:

 

Korzystając z okazji, hm. Adam Pielatowski postanowił nominować do udziału w wydarzeniu jeszcze jedną osobę. Kto to jest?

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Bartłomiej Walkowski

Człowiek instytucja w Hufcu Zielona Góra ZHP. Osoba wesoła, pomysłowa, kipiąca energią. W życiu codziennym członek komendy hufca Zielona Góra ZHP ds. pracy z kadrą, ale to nie jedyna funkcja, którą w pocie czoła wykonuje. W wolnym czasie biega, jest w końcu zapalonym biegaczem. Jeśli więc gdziekolwiek zobaczycie człowieka zabieganego, aż nadto i w dodatku z szerokim uśmiechem, to znaczy, że widzicie właśnie Jego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
#zzaoceanu – fast and furious

Każdy z nas oglądał na amerykańskich filmach ogromne samochody i szerokie drogi, gdzie jazda wydawała się wielką frajdą. Tak samo...

Zamknij