Aktualności, ZHP

Harcerze znów na szlaku

0 117

Jak wiadomo wszem i wobec, każdy harcerz chętnie bierze udział w różnych rajdach czy też zlotach. W drugi weekend maja harcerze i skauci z całego globu mieli okazję uczestniczyć w Jamboree on the Trail. Całkiem sporo, bo aż 170 osób z zielonogórskiego hufca, także postanowiło wyruszyć na poszukiwanie przygody na trasie.

Każdy pion wiekowy miał dopasowaną drogę i zadania, a fabuła całego rajdu opierała się na filmie „Charlie i fabryka czekolady”. Zuchy miały za zadanie pokonać 6 kilometrów, w międzyczasie wykonując zadania, jak na przykład znalezienie sposobów na dostanie się do orzecha przez skorupkę. Na trasie harcerskiej uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami wprost ze świata pana Wonki – pokonywali tor przeszkód i testowali nowe słodycze. Najstarsi na samym początku musieli odnaleźć złoty bilet w czterech z dwudziestu czekolad, by móc zacząć marsz. Po drodze m. in. ubijali bitą śmietanę i rozpoznawali smaki czekolad.

Harcerze zawitali także w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Po dotarciu do szkoły w Przylepie na wszystkich uczestników czekały gorące kiełbaski z grilla.

Po przejściu całej trasy o wrażenia zapytaliśmy Macieja Kłucjasza i Fabiana Felsmana z 5 DH Bobry

 

Wieczorem wszyscy harcerze mogli wziąć udział w Mszy Świętej.  Tradycyjnie już na wydarzeniach całego hufca nie mogło zabraknąć śpiewogrania, zajęć sportowych i gier planszowych.

Rano wszyscy harcerze biorący udział w rajdzie stawili się na apelu, gdzie zostały wręczone nagrody dla najlepszych patroli, a każdy otrzymał pamiątkowe plakietki. Chociaż JOTT 2016 żyje w naszych wspomnieniach, już teraz odliczamy dni do kolejnej edycji. Do zobaczenia na szlaku za rok!

O autorze / 

Jan Sitek

Jest urodzonym humanistą - dlatego właśnie trafił do ekipy radia. Kocha jazdę na rowerze i grę na gitarze. O samochodach, szczególnie starszych, mógłby rozmawiać godzinami. Na co dzień uczęszcza do Lotnika, a jego wymarzony zawód to właśnie... pilot! Z uporem i determinacją dąży do wyznaczonych sobie celów. Najmłodszy z radiowców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *