Aktualności

I’m APIA1 min read

0

Bycie au pair to niesamowita okazja do poznania kultury i kraju, a jeszcze lepsza do szlifowania języka i podróży, na które zapewne nigdy byśmy się nie odważyli. Programy au pair działają w wielu krajach świata, dzięki czemu można wyjechać do Australii, USA, Chin czy krajów europejskich.

 

Ten rodzaj wymiany kulturowej regulowany jest przez amerykański rząd, który określa zasady pracy i pobytu w kraju. Jakie warunki trzeba spełniać, żeby zostać au pair? Jak długo pracujemy?

 

 

Najbardziej znane agencje to Au Pair in America i Cultural Care, trochę mniejsze Au Pair Care i InterExchange. APiA oferuje aż 3 rodzaje programów, można znaleźć coś dla siebie.

 

Agencja wybrana, czas na złożenie aplikacji! Jak to wygląda w mojej?

 

Może to brzmieć skomplikowanie, ale wcale nie jest! Pracownicy agencji dbają o nas, pomagają i odpowiadają na każde pytanie. Jeżeli zastanawia Was film aplikacyjny – zobaczcie jak wyglądał mój!

Wiecie już na temat agencji i formalności, czas przejść do przygód i kultury – do usłyszenia już niebawem!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zza oceanu – nowość w Radiu Kompas!

Totalna nowość w Radiu Kompas! Już w tym tygodniu rozpoczynamy nowy cykl artykułów - "Zza oceanu", który prowadzić będzie nasza...

Zamknij