Aktualności, ZHP

Konsultacje dot. Kampanii Bohater Chorągwi Ziemi Lubuskiej

0 46

Wkrótce, bo już we wrześniu, rozpocznie się z dawna wyczekiwana kampania bohater, która potrwa do sierpnia 2017. Plebiscyt ogłoszony w chorągwi wyłonił dh. hm. Olgę Drahonowską-Małkowską i to właśnie jej osobie poświęcona będzie kampania bohater, której finałem będzie przyjęcie jej imienia.

Rada Chorągwi przygotowała obszerny materiał dotyczący życia i postaci druhny Oleńki.  Zawiera on zadania, które pozwolą harcerkom i harcerzom przybliżyć się do jej życiorysu i poznać jeszcze bardziej niż dotychczas. Na każdy miesiąc przewidziane jest po jednym zadaniu na poziomie gromady/drużyny/kręgu, hufca oraz chorągwi, a każde zadanie publikowane jest na fanpage’u chorągwi z hashtagiem #kampaniaCHZL.

O proponowanych zadaniach opowiada Przewodniczący Rady Chorągwi phm. Mariusz Groblica.

 

Ostateczny kształt kampanii bohater Rada Chorągwi przyjmie 17 września br., a do tego czasu prowadzone są konsultacje społeczności naszej chorągwi.  Dostępny jest internetowy formularz, który należy wypełnić do 31 sierpnia. Wypełnić go może każdy, od harcerza, przez drużynowych, komendantów szczepu czy związku drużyn, po komendanta hufca.

Więcej o konsultacjach – phm. Mariusz Groblica.

Wierzymy, że wszyscy członkowie chorągwi czynnie wezmą udział w konsultacjach oraz realizacji kampanii bohater. Życzymy przy tym owocnej pracy i radości z odkrywania na nowo postaci druhny Oleńki.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *