Aktualności, Polecane

Łączy ludzi przy akompaniamencie pysznej kawy – nowe miejsce na harcerskie mapie2 min read

0

W Polsce z dnia na dzień rośnie liczba miejsc mających na celu przyciągnięcie grupy ludzi, którzy będą mogli utożsamić się z ideą i wystrojem lokalu. Taki plan miał również Michał, który założył w Warszawie Harcerską Kawiarnię – „Scout Coffee”, gdzie odnajdą się z pewnością harcerze, z każdej organizacji jak i również osoby zupełnie niezwiązane z harcerstwem. Założycielem kawiarni kieruje pasja, służba, chęć łączenia ludzi, dawania im miejsca do różnorodnych spotkań. Można tu przyjść 7 dni w tygodniu, co sprawia, że może być to stałe miejsce spotkań.

 

Dlaczego takie miejsce powstało? Michał Stępski – pomysłodawca i założyciel kawiarni, tworząc lokal realizował marzenie połączone ze służbą, które nie tylko jest korzyścią dla niego, ale i dla innych odwiedzających.

 

Mimo czterech miesięcy działalności, kawiarnia rozwija się bardzo prężnie. Nie ma dnia, żeby ktoś tu nie zajrzał – zaznacza właściciel. Michałowi świetnie udaje się realizować zamierzone przez siebie cele. Poprzez organizację różnych wydarzeń zbiera grupy, które chętnie przychodzą na noce filmowe, śpiewanki czy wieczory z grami planszowymi. Jest z czego wybierać, jeśli chodzi o aktywności i nie ma osoby, która by nie zachwalała pomysłów.

Ostatnio pojawił się także pomysł na harcerskie branche:

 

Scout Coffee” to oczywiście z jednej strony miejsce spotkań, ale z drugiej strony to też tradycyjny biznes. Czy jest to takie trudne, żeby samemu otworzyć swoją kawiarnię i jak przejśc od etapu planowania do etapu realizacji?

 

 

A jak pomysł kawiarni oceniają jej goście? Zapytaliśmy o to Elę z ZHR, która przyjechała akurat z Pruszkowa:

 

Pomysł na harcerską kawiarnię jest na pewno oryginalny, ale czy jest to jedyne takie miejsce w kraju?

 

Część radiowej redakcji odwiedziła „Scout Coffee” i z czystym sumieniem polecamy tę kawiarnię każdemu, kto szuka klimatycznego miejsca spotkań. Drzwi są otwarte od poniedziałku do soboty od 10.30 do 21.00 i w niedzielę od 10.40 do 20.00 na Warszawskim Bemowie przy ul. Powstańców Śląskich 63/u5.

Nie zapomnijcie wziąć ze sobą plakietki lub chusty drużyny, którą zostawicie na pamiątkę w kawiarni.

 

Autorzy: Ewa Seweryn, Maciej Czarnecki

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

redakcja

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Każdy koncert jest osobnym rozdziałem, osobną przygodą

W ubiegłą sobotę podczas Zlotu Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w Niesulicach z okazji 60. rocznicy powstania chorągwi, na scenie wystąpił...

Zamknij