Aktualności, Społeczne, ZHP

Za nami XXVII Chorągwiana Zbiórka Drużynowych2 min read

0

W miniony weekend w odbyła się 27. już Chorągwiana Zbiórka Drużynowych. Do Zielonej Góry zjechali się drużynowi, przyboczni i instruktorzy z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, by przez trzy dni kształcić się, wymieniać doświadczenia i dobrze się bawić.

Zbiórki drużynowych odbywają się od kilkunastu lat i co roku są tłumnie oblegane przez kadry z naszej chorągwi. Jaki jest główny cel? Mówi organizatorka, hm. Magdalena Bojanowska, zastępca komendanta chorągwi ds. programowych.

Program zbiórki obfitował w wiele form, które rozwijały, ale przede wszystkim były świetną zabawą i sprawiały radość. Co się działo przez te trzy dni opowiada hm. Magdalena Bojanowska.

Podczas zbiórki odbyły się zajęcia, które wiele nauczyły drużynowych. Co to były za formy i jak się podobały? O tym pwd. Weronika Wachowicz, drużynowa pGZ „Mali Wędrownicy” z Hufca Nowa Sól i Patryk Woźniak, drużynowy DW „Polonium” z Hufca Kostrzyn nad Odrą.

Nie tylko drużynowi nabyli nową wiedzę, przyboczni również aktywnie brali udział w zajęciach, z których wiele wynieśli. Czego się nauczyli – Weronika Własak, przyboczna 22 DSH „Wataha” i Piotr Wojdyła, przyboczny DW „Polonium” z Hufca Kostrzyn nad Odrą.

Jednymi z zajęć, które szczególnie podobały się uczestnikom były te prowadzone przez kursantów Kursu Kadry Kształcącej „Ręka Metody”. O pomyśle mówi hm. Magdalena Bojanowska.

Czemu kadry drużyn przyjechały na zbiórkę i co z niej wyniosły, poza doświadczeniem i wiedzą?

A jak podsumowują zbiórkę organizatorzy? Posłuchajcie hm. Magdaleny Bojanowskiej.

W imieniu uczestników dziękujemy organizatorom za świetną zabawę, nową wiedzę, a pozostałym – za nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie!

chzd-2017

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
07 zgłosił się

Za nami IV Gra Ratownicza, która w tym roku przebiegała pod hasłem "07 zgłoś się". Harcerze i harcerze starsi wcielili...

Zamknij