Aktualności, Kraj, ZHP

Projekt Jamboree 2023 – grant z Ministerstwa Spraw Zagranicznych1 min read

0

Kandydatura Związku Harcerstwa Polskiego do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku staje się przedsięwzięciem ważnym nie tylko dla polskich harcerzy. Wartości realizowanego przez nas projektu zostały właśnie docenione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Działania prowadzone w ramach projektu Jamboree 2023, którego celem jest przygotowanie kandydatury ZHP do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku w Polsce oraz wydarzeń poprzedzających wpływają korzystnie nie tylko na ruch harcerski, ale także poprzez swój szeroki zasięg zmieniają odbiór Polski w oczach reszty świata. Po raz kolejny dostrzeżono potencjał drzemiący w pracy harcerzy na rzecz społeczności, tym razem przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Projekt złożony przez Związek Harcerstwa Polskiego w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015” noszący nazwę „Be The Spark! – Światowe Jamboree Skautowe 2023″ został pozytywnie rozpatrzony przez organizatorów, tym samym otrzymując pierwsze miejsce w rankingu wszystkich złożonych projektów i otrzymując wsparcie finansowe na realizację zadań związanych z naszą kandydaturą.

Wysoka pozycja naszego projektu wynika z dużej wartości merytorycznej, która została zaprezentowana komisji. Zauważono, że międzynarodowa współpraca pomiędzy skautami oraz promocja ruchu harcerskiego i Polski poza granicami kraju wzmacnia relacje Polski z innymi krajami. Przygotowywanie kandydatury ZHP do organizacji Jamboree jest jednym z oddolnych przedsięwzięć budujących korzystne relacje z innymi narodami, przynoszące korzyści dla całego kraju.

źródło: www.zhp.pl

O autorze / 

Bartłomiej Walkowski

Człowiek instytucja w Hufcu Zielona Góra ZHP. Osoba wesoła, pomysłowa, kipiąca energią. W życiu codziennym członek komendy hufca Zielona Góra ZHP ds. pracy z kadrą, ale to nie jedyna funkcja, którą w pocie czoła wykonuje. W wolnym czasie biega, jest w końcu zapalonym biegaczem. Jeśli więc gdziekolwiek zobaczycie człowieka zabieganego, aż nadto i w dodatku z szerokim uśmiechem, to znaczy, że widzicie właśnie Jego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyjątkowe warsztaty drużyna PRO

Wszystkim instruktorom, drużynowym i przybocznym w wieku 16 , którzy chcą być PRO – serdecznie polecamy warsztaty, na których zajęcia...

Zamknij