Aktualności, Polecane, ZHP

Rozgrzali harcerzy do czerwoności2 min read

0
Dobiegł końca Zlot Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP z okazji 60-lecia jej istnienia. W zlocie wzięło udział łącznie blisko 800 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów, seniorów oraz zaproszonych gości.

Od samego początku pogoda nie rozpieszczała zgromadzonych w Niesulicach uczestników. Opady deszczu, choć przelotne, dawały się we znaki czasami krzyżując plany organizatorom. Na szczęście już w sobotę nad chorągwianą bazę zawitało słońce, które nie zaszło za chmury aż do zakończenia zlotu.

O tym co działo się podczas pierwszego dnia zlotu możecie posłuchać TUTAJ

Drugiego dnia zlotu od samego rana harcerze wzięli udział w Mszy Świętej prowadzonej przez księży – ks. phm. Michała Gławdela oraz ks.phm. Adama Żygadło. Resztę dnia zuchy, harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy mogli poświęcić na udział w całej gamie warsztatów przygotowanych specjalnie dla nich przez wolontariuszy. Były warsztaty z pionierki, tworzenia własnych instrumentów, zajęcia linowe, sportowe czy możliwość żeglowania po jeziorze Niesłysz. To tylko wybrane spośród wielu zajęć w jakich lubuscy harcerze mogli wziąć udział.

A oto próbka tego, co czekało na uczestników podczas warsztatów:

 

Wieczorem dla wszystkich uczestników, organizatorzy przygotowali niespodziankę – koncert zespołu „Chwila refleksji” z Legnicy:

 

Kulminacyjnym punktem wieczornego koncertu był występ zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”, który wszystkich rozgrzał do czerwoności:

 

Niedziela to ostatni dzień jubileuszowego zlotu. Podczas apelu kończącego Zlot Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, Komendantka Zlotu – hm. Katarzyna Kawka podkreślała, że Zlot nie odbyłby się, gdyby nie praca ogromnej rzeczy wolontariuszy, którzy pomogli przy jego przygotowaniu:

 

Przez cały czas trwania zlotu na jego terenie działało również Centrum Duchowe oraz Centrum Dialogu i Wymiany Myśli, a także kawiarenka, gdzie każdy mógł zakupić pyszne ciasto oraz coś dobrego do picia.  Zebrana kwota przeznaczona zostanie na cel charytatywny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Bartłomiej Walkowski

Człowiek instytucja w Hufcu Zielona Góra ZHP. Osoba wesoła, pomysłowa, kipiąca energią. W życiu codziennym członek komendy hufca Zielona Góra ZHP ds. pracy z kadrą, ale to nie jedyna funkcja, którą w pocie czoła wykonuje. W wolnym czasie biega, jest w końcu zapalonym biegaczem. Jeśli więc gdziekolwiek zobaczycie człowieka zabieganego, aż nadto i w dodatku z szerokim uśmiechem, to znaczy, że widzicie właśnie Jego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mimo deszczu z twarzy harcerzy nie znika uśmiech

"Kryptonim Olga" - pod taki hasłem odbywa się Zlot z okazji 60 rocznicy powstania Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, w którym...

Zamknij