Aktualności, Kraj, Społeczne, Świat

ŚDM w Zielonej Górze1 min read

0

Światowe Dni Młodzieży, największe wydarzenie tego lata, rozpocznie się już za kilka dni. Pielgrzymi z całego świata już zjeżdżają się do Polski, by najpierw uczestniczyć w diecezjalnych wydarzeniach, a później udać się do Krakowa na spotkanie z papieżem.

 

O pobycie w Polsce i ŚDM mówią dwie uczestniczki z Francji.

 

 

Zielona Góra gości młodzież z Chorwacji, Francji, Kostaryki, Kuby, Słowenii, Włoch, a nawet Gwatemali.  Diecezja zielonogórsko-gorzowska przygotowała wiele atrakcji dla pielgrzymów. W programie znalazło się się m.in. malowanie pamiątkowego muralu, koncerty, wspólna belgijka (prowadzona przez Stowarzyszenie Młodzi Lokalni) oraz gra terenowa zorganizowana przez Hufiec Zielona Góra ZHP z pomocą harcerzy z Hufca Nowa Sól ZHP.

O szczegółach gry opowiada kapelan Chorągwi Ziemi Lubuskiej, ks. phm. Michał Gławdel.

 

Jak wyglądała gra okiem uczestnika opowiedziała nam uczestniczka z Chorwacji.

 

Światowe Dni Młodzieży są szansą na poznanie kraju i jego kultury. Co o Polsce i Zielonej Górze mówią goście? Posłuchajcie pielgrzyma z Kolumbii oraz z Francji.

 

W poniedziałek młodzież opuści nasze miasto, by wyruszyć do Krakowa. Życzymy im bezpiecznej podróży oraz owocnego spotkania.

Obchodom Światowych Dni Młodzieży towarzyszy hymn „Błogosławieni miłosierni”:

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Akcja „Pocztówka z wakacji – Postcard from holidays”

Wakacje trwają w najlepsze, a my chcielibyśmy, żebyście podzielili się z nami ułamkiem tego gdzie i jak spędzacie swój urlop,...

Zamknij