Aktualności, Polecane

W poszukiwaniu granic swoich możliwości – kierunek Islandia2 min read

0

Połączyły ich wspólne pasje dziennikarskie i miłość do harcerstwa. Poszukują granic swoich możliwości, zdobywają nowe doświadczenia, otwierają się na nieznane przeżycia. Chcą spełnić swoje marzenia i pokazać, że niemożliwe staje się możliwe, jeśli się tylko ma chęć i zapał do pracy.

 

Grupa siedmiorga przyjaciół ze Śląska w ramach działań w drużynie wędrowniczej postanowiła postawić sobie za cel zorganizowanie wyprawy na Islandię. Kraina lodu i ognia, jak nazywa się Islandię, stała się ich celem podróży. Tak zrodził się pomysł na organizację „Wyprawy do Krainy lodu i ognia”

 

O tym, co było inspiracją do realizacji ich wspólnego marzenia opowiada Dominika Mucha, jedna z uczestniczek wyprawy

 

Koszt udziału w wyprawie dla jednego uczestnika przekracza kwotę 2 tysięcy złotych, dlatego też wędrownicy postanowili zaangażować się w dodatkowe pozyskanie funduszy na ten cel:

 

Jak na wędrowników przystało, wyprawa ma na celu m.in.: zdobycie wiedzy dotyczącej organizacji wyjazdów zagranicznych, poznanie innej kultury, a także wiele więcej. Nie zabraknie również realizacji dziennikarskiej pasji. Co dokładnie swoim wyjazdem planują osiągnąć młodzi dziennikarze?

 

Na uczestników czeka 300 km najbardziej malowniczych terenów Islandii, które będą poznawać każdego kolejnego dnia swojej wyprawy:

 

Biwakowanie zgodnie z zasadami Leave No Trace, wydanie magazynu dotyczącego odpowiedzialnej turystyki oraz służba w parku narodowym to główne wyzwania jakie podczas wyjazdu w ramach służby stawiają sobie wędrownicy:

 

Więcej szczegółów całego przedsięwzięcia możecie znaleźć na stronie: krainaloduognia.wordpress.com

 

Radio Kompas objęło przedsięwzięcie „Wyprawa do krainy lodu i ognia” patronatem medialnym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Bartłomiej Walkowski

Człowiek instytucja w Hufcu Zielona Góra ZHP. Osoba wesoła, pomysłowa, kipiąca energią. W życiu codziennym członek komendy hufca Zielona Góra ZHP ds. pracy z kadrą, ale to nie jedyna funkcja, którą w pocie czoła wykonuje. W wolnym czasie biega, jest w końcu zapalonym biegaczem. Jeśli więc gdziekolwiek zobaczycie człowieka zabieganego, aż nadto i w dodatku z szerokim uśmiechem, to znaczy, że widzicie właśnie Jego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Łączy ludzi przy akompaniamencie pysznej kawy – nowe miejsce na harcerskie mapie

W Polsce z dnia na dzień rośnie liczba miejsc mających na celu przyciągnięcie grupy ludzi, którzy będą mogli utożsamić się...

Zamknij