Aktualności, Kraj, Wywiady, ZHP

Wspomnienia z Rajdu Granica

0 68

XXIV Rajd Granica przeszedł do historii. Na Facebook’owych fanpage’ach są już zdjęcia z tras i rajdu, a my mamy dla Was wywiady ze sztabami kilku tras i uczestnikami.

Trasa II Hufca Środa Śląska przeznaczona była dla harcerzy i odbyła się w oparciu o naukowców i doświadczenia. Harcerze mogli poczuć się jak młodzi odkrywcy wykonując zadania, nie tylko chemiczne. O tym, co czekało na uczestników opowiada komendantka trasy, phm. Ula Żerdzińska i członek sztabu, Kacper Wdowiak.

Wszyscy wiedzą, że trasa V Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej to nie lada wyzwanie. Wędrownicy muszą być sprawni i wytrwali, by podołać odległościom i trasie, która, choć trudna, jest warta wysiłku. W tym roku motywem przewodnim była bezludna wyspa. Więcej szczegółów zdradza członkini sztabu trasy.

Super Trasa VI Hufca Wrocław Wschód to trasa walki dobra ze złem. Harcerze starsi i wędrownicy spotykali na swojej drodze superbohaterów Marvela i DC, a ich celem było pokonanie Wielkiego Zła. Uczestnicy dostali na trasie bransoletki z numerem do GOPR, co jest świetnym pomysłem. O pomyśle na fabułę trasy oraz o idei bransoletek mówi komendant trasy, phm. Konrad Krakowiak oraz członek sztabu, komendant Hufca Wrocław Wschód, pwd. Rafał Rumianowski.

Co o trasach mówią sami ich uczestnicy i jak je oceniają? Posłuchajcie o trasie II, IV, V, VI i X.

W sobotę wszyscy uczestnicy spotykali się w Szklarskiej Porębie, gdzie przygotowane było dla nich miasteczko programowe z mnóstwem atrakcji do wyboru. Co się tam działo opowiadają organizatorzy stanowisk w miasteczku oraz ich uczestnicy.

Nowością w tym roku był SMS-owy newsletter dla patrolowych. Jest to innowacyjny pomysł, który bardzo się spodobał tegorocznym rajdowiczom. O idei mówi szefowa biura rajdu, phm. Joanna Noweta.

Chociaż Rajd Granica 2016 żyje już teraz w naszych wspomnieniach, możecie do niego wracać ile dusza zapragnie. Na naszym fanpage’u znajdują się relacje z koncertów HGA Hufca Głogów i HGA Liminis z Kamiennej Góry oraz Harcerskiej Orkiestry Dętej z Żurawicy, a także z finału rajdu. Na stronie internetowej możecie posłuchać wywiadów z komendantem rajdu i programowcem oraz członkami sztabu i uczestnikami. Gorąco zachęcamy do odwiedzania kanału na Youtube Granicy, gdzie znajdują się filmy z rajdu. Swoje zdjęcia oznaczajcie hasztagami #rajdgranica #badzgotow i #radiokompas. Do zobaczenia za rok na szlaku!

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *