Aktualności, Społeczne, ZHP

„Zielone wędrowanie” już za nami, czyli o zlocie wędrowników2 min read

0

Za nami pierwszy od kilku lat Zlot Wędrowników Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. W zlocie połączonym z Rajdem „Adventure Siderea”, który odbył się w ostatni weekend sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim, wzięło udział blisko 120 wędrowników i instruktorów.

Rajd „Adventure Siderea” składał się z dwóch tras – nocnej, która odbyła się w piątek, oraz dziennej, trwającej całą sobotę.

O trasie nocnej mówi jej komendant, dh Maciej Muda, a trasę dzienną przedstawia komendantka, dh. Basia Szmajdzińska.

 

Jednym z zadań przedrajdowych było przygotowanie piosenki o swoim patrolu lub drużynie. Oto skrót zaprezentowanych utworów.

 

Ważnym elementem wędrowniczej pracy jest służba. Podczas śpiewogrania odbyły się warsztaty na jej temat, które rozpoczęła krótka gawęda dh. Magdy Szczepańskiej i dh. Julity Dąbrowskiej, a wyniki pracy uczestników możecie odsłuchać poniżej.

 

Instruktorzy i osoby z naramiennikami wędrowniczymi mieli swój czas przy ognisku prowadzonym przez Przewodniczącego Rady Chorągwi phm. Mariusza Groblicę oraz pełniącego obowiązki szefa Referatu Wędrowniczego Chorągwi pwd. Bartosza Guścina.
W niedzielny poranek odbyła się Wędrolada, czyli wędrownicza familiada, w której starły się drużyny z północy oraz południa Ziemi Lubuskiej.

O Wędroladzie na wesoło pwd. Weronika Wachowicz, drużynowa z Hufca ZHP Nowa Sól.

 

Jak wyglądał zlot i rajd oczami uczestniczki – Paulina Sajewicz z Hufca ZHP Gorzów Wlkp.

 

Podczas końcowego apelu na gorzowskim rynku nadszedł czas na ogłoszenie wyników trasy dziennej i nocnej oraz konkursu fotograficznego „Zogniskowani”.

 

A co o zlocie może powiedzieć jego komendant, dh Jakub Słomiński?

 

„Zielone Wędrowanie” dobiegło końca, jednak jego wspomnienie, nowe doświadczenia i motywacja do wędrowniczego działania pozostaną na długo w pamięci uczestników i organizatorów.

zlot wedrownikow chzl 2016

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konsultacje dot. Kampanii Bohater Chorągwi Ziemi Lubuskiej

Wkrótce, bo już we wrześniu, rozpocznie się z dawna wyczekiwana kampania bohater, która potrwa do sierpnia 2017. Plebiscyt ogłoszony w...

Zamknij