Aktualności, ZHP

Zielonogórscy harcerze zrobili paczkę1 min read

0

22 lutego to w harcerskim kalendarzu wyjątkowy dzień, w którym myśli każdego harcerza krążą wokół innych harcerzy – tych co są blisko i tych z drugiego końca świata.

Dzień Myśli Braterskiej, pełen pięknych braterskich życzeń, zdjęć przywołujących wspomnienia z harcerskich przygód i spotkań w harcerskim gronie przyjaciół obchodzony jest w hufcach i drużynach w różny sposób.

W tym roku nasz hufiec spotkał się w licznym gronie harcerzy i instruktorów, a tematem przewodnim zbiórki była Litwa i tamtejsi skauci. Harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy podczas godzinnych zajęć, wspólnymi siłami, zrobili paczkę z regionalnymi produktami, którą otrzymają w prezencie skauci w Wilnie. Filcowe wisiorki, listy od wędrowników, polskie cytaty o przyjaźni, grosiki szczęścia, kartka i nagrany przez nas film z życzeniami oraz nasze polskie słodycze już za kilka dni trafią w ręce naszych nowych przyjaciół z Litwy, którzy dziś także przygotowywali paczkę dla nas.

Druga część braterskiego spotkania to parada oszustów z wiedzy o Litwie i tamtejszym ZHP – były cukierki, cukierkowe kredyty i możliwość poznania ciekawostek o naszych sąsiadach. Zbiórkę kilkoma słowami o braterskiej służbie na rzecz innych zakończył komendant hufca pwd. Bartłomiej Walkowski, który zawiązał też wspólny braterski krąg składając obecnym serdeczne harcerskie życzenia i dziękując za obecność przybyłym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Eliza Zaborowska

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe dowody osobiste od marca 2015

Od 1 marca 2015 będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego. W nowym dowodzie nie będzie już informacji o adresie zameldowania,...

Zamknij