Aktualności, Kraj

Zlot Hufca Gorzów Wlkp. za nami

0 48

Wrzesień to czas początków. Początku szkoły, początku jesieni, początku roku harcerskiego. W tym miesiącu odbywają się Harcerskie Starty oraz Zloty Hufców. W miniony weekend odbył się Zlot Hufca Gorzów Wielkopolski ZHP.

W dniach 24-25 września ponad 210 zuchów, harcerzy i instruktorów spotkało się w Lubniewicach, by wspólnie bawić się na zlocie. Przygotowanie imprezy dla takiej ilości osób nie jest najprostszym zadaniem, którego podjęła się 13 GDSH „Czarne Szeregi”.  O zmaganiach organizacyjnych opowie komendant zlotu, pwd. Marek Zblewski oraz jedna z organizatorek, Daria Zblewska.

Fabułą zlotu były „Bajkowe Lubniewice”. W sobotę odbywała się gra terenowa, podczas której uczestnicy przenieśli się w świat bajek i filmów. Każdy punkt na trasach, których było cztery,  był inny i nawiązywał do innego dzieła filmowego. Harcerze mogli spędzić czas w uniwersum Harry’ego Pottera, Gwiezdnych Wojen czy Jamesa Bonda.
Krótkie podsumowanie gry okiem komendanta zlotu – pwd. Marka Zblewskiego oraz uczestnika, Cezarego Czarneckiego.

Dwa bajkowo-filmowe dni były pełne wrażeń i harcerskiej zabawy w wielkim gronie całego hufca. Swoimi refleksjami podzieliła się komendantka Hufca Gorzów Wlkp., hm. Marta Czerepowicka.

 

Wszyscy członkowie Hufca Gorzów Wlkp. spędzili aktywnie harcerski weekend w Lubniewicach, gdzie świetnie się bawili. Zdjęcia ze Zlotu możecie oglądać na fanpage’u hufca na Facebook’u.

 

Artykuł powstał we współpracy z Maciejem Mudą.

O autorze / 

Joanna Gołucka

Maturzystka, która zamierza podbić Stany Zjednoczone tej jesieni. Na co dzień uprawia sport i liczy zadania z matematyki, chociaż to język francuski naprawdę ją kręci. W harcświecie jest przyboczną w Drużynie Sztandarowej Hufca Zielona Góra ZHP, poza tym jest aktywnym członkiem drużyny wędrowniczej i szczepu. Podczas pobytu w USA chce działać w ZHP poza Granicami Kraju, a także w amerykańskiej organizacji skautowej.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

Zapisz się do newslettera