Aktualności, Kraj, ZHP

Zlot Hufca Zielona Góra ZHP zakończony

0 50

Jesień rozpoczęła się na dobre. Liście spadają, wiatr wieje, a deszcz pada, jednak w pierwszy weekend października pogoda dopisała, bo wtedy odbył się Zlot Hufca Zielona Góra ZHP.

W Zlocie udział wzięło ponad 200 harcerzy ze wszystkich jednostek hufca. Uczestnicy wcielili się w ludzi, którzy zostali przywiezieni na Ziemię, by po przejściu szkolenia mogli szerzyć harcerstwo na zaludnianej planecie. Co zawierało szkolenie opowie komendantka Zlotu, pwd. Joanna Gołucka.

Pomimo dużej ilości zajęć harcerze mieli czas na spędzenie go z przyjaciółmi i na poznawanie nowych osób. O swoich wrażeniach opowiada Julia Kamińska z 11 DH „Bukowina” i Marcelina Krupa z 101 DSH „Altair”.

Każdemu z harcerzy inne zajęcia podobały się najbardziej. Co zapadło w pamięć komendantowi hufca, phm. Jarosławowi Zasackiemu?

Jak Zlot ocenia sama komendantka?

Miniony weekend pełen był wrażeń i nowych doświadczeń. Harcerze zdobyli nową wiedzę i pogłębili dotychczasową, a co najważniejsze, zacieśnili więzi i nawiązali nowe przyjaźnie. Gratulujemy komendzie organizacji i czekamy na kolejną hufcową imprezę.

zlot-hufca-zg

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *