Aktualności, ZHP

Zlot Wędrowników Chorągwi Ziemi Lubuskiej już niebawem

0 79

Wielkimi krokami zbliża się Zlot Wędrowników Chorągwi Ziemi Lubuskiej, który odbędzie się w dniach 26-28.08.2016 w Gorzowie Wielkopolskim. Połączony jest on z Rajdem „Adventure Siderea” organizowanym przez 7 GDW „Rigel” i 27 GDH „Szaniec”.

Tegoroczny zlot odbywa się pod hasłem „Zielone Wędrowanie” i sięga do źródeł ruchu wędrowniczego poprzez wspólną realizację próby na naramiennik wędrowniczy. Powstała specjalna zlotowa wersja próby, która realizowana jest podczas zajęć i zadań przedrajdowych.

Więcej o próbie opowiada komendant Zlotu, dh Jakub Słomiński.

Równolegle ze Zlotem odbywa się Rajd „Adventure Siderea”, w którym udział biorą nie tylko wędrownicy, ale i harcerze młodsi i starsi z naszej chorągwi. Elementem rajdu jest konkurs fotograficzny „Zogniskowani”, a prace konkursowe możecie zobaczyć na fanpage’u 7 GDW „Rigel”. Trasa dzienna rajdu, mająca 24 kilometry, zawiera się w zlotowej próbie jako wyczyn.

O rajdzie mówi zastępca jego komendantki, dh. Julita Dąbrowska.

„Zielone Wędrowanie” to nie tylko trasa dzienna i nocna rajdu, to także okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji i poznania środowisk wędrowniczych z Ziemi Lubuskiej.

Co w programie? O tym dh. Jakub Słomiński.

Odliczanie do Zlotu trwa, organizatorzy już w blokach startowych, a uczestnikom życzymy dobrej, wędrowniczej zabawy!

O autorze / 

Joanna Gołucka

Instruktorka Hufca Zielona Góra, redaktorka Radia, podróżniczka i au pair. Przeżywa american dream, który relacjonuje w dziale "Zza oceanu". Uwielbia spędzać czas w kuchni, czytać książki fantastyczne, jest zakochana w twórczości Tolkiena, uczy się grać na gitarze, a góry są jej ulubionym celem harcerskich wyjazdów.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *