Aktualności, Kraj, ZHP

Znamy nominowanych w plebiscycie instruktorskim ZHP „Niezwyczajni”3 min read

0

Kapituła plebiscytu „Niezwyczajni” wyłoniła 25 finalistów spośród 171 kandydatów w pięciu kategoriach: „Praca z kadrą”, „Harcerska innowacja”, „Aktywność obywatelska”, „Efektywne zarządzanie” oraz „Celem jest wychowanie”. Nominowani instruktorzy pochodzą z różnych środowisk harcerskich z całej Polski, a łączy ich to, że są wybitnie wyróżniającymi się osobowościami na tle całego Związku Harcerstwa Polskiego. Laureatów w poszczególnych kategoriach wybiorą internauci, a poznamy ich 28 lutego podczas uroczystej gali, która odbędzie się Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

W kategorii „Efektywne zarządzanie” nominowani są: hm. Janusz Błaszczyk (Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Poznań – Stare Miasto), phm. Joanna Brudzyńska (Chorągiew Gdańska, Hufiec ZHP Sopot), hm. Marcin Homel (Chorągiew Krakowska, Hufiec ZHP Ziemi Wadowickiej), hm. Artur Majerowski (Chorągiew Kujawsko-Pomorska, Hufiec ZHP Toruń), hm. Szymon Wiśniewski (Chorągiew Kujawsko-Pomorska, Hufiec Golub-Dobrzyń).

W kategorii “Harcerska innowacja”: pwd. Michał Dębski (Chorągiew Mazowiecka, Hufiec ZHP Siedlce), pwd. Aleksandra Karwala (Chorągiew Dolnośląska, Hufiec ZHP Świdnica), pwd. Michał Kulasek (Chorągiew Śląska, Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej), pwd. Marta Rynecka (Chorągiew Kujawsko-Pomorskie, Hufiec Toruń), phm. Mateusz Ślaski (Chorągiew Kielecka, Hufiec ZHP Starachowice).

W kategorii “Praca z kadrą”: Agnieszka Pawlak (Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Poznań Wilda), Joanna Brach (Chorągiew Opolska, Hufiec Nysa), Dorota Nurek (Chorągiew Stołeczna, Hufiec Warszawa-Mokotów), Krystyna Król-Łęgowska (Chorągiew Gdańska, Hufiec Gdańsk Śródmieście), Agata Pietryszyk (Chorągiew Białostocka, Hufiec Białystok).

W kategorii “Celem jest wychowanie”: Monika Glanowska (Chorągiew Krakowska, Hufiec Ziemi Wadowickiej), Agnieszka Woś (Chorągiew Zachodniopomorska, Hufiec Szczecin), Dariusz Nawrocki (Chorągiew Warmińsko-Mazurska, Hufiec Kętrzyn), Dobromir Gierańczyk (Chorągiew Łódzka, Hufiec Piotrków Trybunalski), Martyna Radomska (Chorągiew Gdańska Hufiec Sopot).

W kategorii “Aktywność obywatelska”: Marcin Świderski (Chorągiew Stołeczna, Hufiec Warszawa Wawer), Magdalena Jaworska (Chorągiew Mazowiecka, Hufiec Ostrołęka), Eliza Zaborowska (Chorągiew Ziemi Lubuskiej, Hufiec Zielona Góra), Aldona Karlak (Chorągiew Dolnośląska, Hufiec Lubin), pwd. Piotr Gazda (Chorągiew Mazowiecka, Hufiec Mińsk Mazowiecki)

Od 9 do 22 lutego trwać będzie internetowe głosowanie na stronie www.facebook.com/niezwyczajni, jeden internauta będzie mógł oddać głos na jedną nominację w każdej z 5 kategorii, a ilość głosów będzie utajniona przez cały okres głosowania. Wynik plebiscytu składa się z głosowania internetowego oraz głosów kapituły o wadze 1:1.

W zgłoszeniach pisano o nominowanych: „Kiedy myślę o drużynowym, który jest niekwestionowanym liderem i oddaje całe serce jednostce, którą prowadzi, to zdecydowanie przypisuję do wyobrażeń właśnie nią.”, czy „Jej nietuzinkowe i często oryginalne podejście do różnych tematów sprawia, iż nawet z najnudniej prowadzonych przez nią zajęć potrafi stworzyć mega-hiper energetyzujący innych do działania show!”, „Rozkochana w metodzie harcerskiej, w każdym swoim działaniu udowadnia, że należy budować na zmotywowanej i odpowiedzialnej kadrze.”, „Pomaga wielu rodzicom w trudnym borykaniu się z dojrzewającą młodzieżą, jest w tym skuteczny i stanowczy, współpraca daje natychmiastowy efekt wychowawczy. Jest autorytetem dla harcerzy i ich rodziców-to postawa, którą powinien prezentować każdy instruktor ZHP.”

 

źródło: www.zhp.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

O autorze / 

Bartłomiej Walkowski

Człowiek instytucja w Hufcu Zielona Góra ZHP. Osoba wesoła, pomysłowa, kipiąca energią. W życiu codziennym członek komendy hufca Zielona Góra ZHP ds. pracy z kadrą, ale to nie jedyna funkcja, którą w pocie czoła wykonuje. W wolnym czasie biega, jest w końcu zapalonym biegaczem. Jeśli więc gdziekolwiek zobaczycie człowieka zabieganego, aż nadto i w dodatku z szerokim uśmiechem, to znaczy, że widzicie właśnie Jego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są wymagane *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy chorągwie szkolą liderów

W dniach 7-8 lutego 2015 roku Chorągiew Stołeczna, Mazowiecka oraz Ziemi Lubuskiej szkolą się w ramach programu LIDER+. Program LIDER+ to...

Zamknij